Co to takiego bieg rzeźnika?

Bieg rzeźnika? Nazwa świadczy o jakimś bardzo groźnym wydarzeniu. Tak naprawdę to rodzaj zawodów w pięknej okolicy, bo w Bieszczadach. Chyba każdy, kto raz w nich był, zachwycił się ich krajobrazami. Fani biegania mogą tam sprawdzić swoją wytrzymałość i wziąć udział w zawodach.

Czym jest bieg rzeźnika?

Bieg rzeźnika to wyjątkowy rodzaj tej dyscypliny sportowej. Z całą pewnością pokochają ją fani biegania i Bieszczad. Polega ona na przebiegnięciu kilkunastokilometrowej trasy w górach, która cała znajduje się na czerwonym szlaku. To jak będą wyglądały te zawody, zależy tak naprawdę od organizatorów.  Oni podają jaka będzie trasa i ile czasu mają uczestnicy na pokonanie jej. Np.: trzeba będzie przebiec osiemdziesiąt kilometrów w szesnaście godzin. Oczywiście cała trasa prowadzi przez najpiękniejsze miejsca w Bieszczadach. Będzie można zobaczyć piękne wioski, góry czy dotrzeć na połoniny.

bieg rzeźnika

Oczywiście na bieg rzeźnika biegacz może zabrać ze sobą swoich najbliższych, którzy będą mu kibicować. Dostaną oni dokładną rozpiskę, gdzie należy się stawić, aby móc zobaczyć uczestnika w trakcie biegu. Dodatkowo podczas biegu trzeba udać się do punktów kontrolnych. Zawodnikom podaje się godziny, w jakich najlepiej, aby się na nich pojawili, żeby zakończyć bieg przed zachodem słońca. Jednak jest to proponowana godzina i każdy może samodzielnie może rozdysponować swój czas.

Co ważne podczas tego biegu uczestnicy biegają parami. Dzięki temu zawody są bezpieczniejsze, ponieważ jeśli jednej osobie coś się stanie na trasie, druga może jej pomóc. Poza tym zakończenie biegu przez dwie osoby jest zdecydowanie trudniejsze niż samodzielnie. Dodatkowo dzięki temu impreza zachęca osoby do współpracy, co pogłębi więź pomiędzy zawodnikami. Warto przed wyścigiem odbyć kilka wspólnych treningów, aby bliżej zapoznać się z partnerem i jego możliwościami.

Organizacja biegu rzeźnika

Zawodnicy, którzy biorą udział w tych zawodach, otrzymają od organizatorów najważniejsze informacje. Dowiedzą się, gdzie należy zapewnić sobie nocleg, aby było najłatwiej dostać się na bieg. Otrzymują informację o tym, jak będzie wyglądać trasa, a dokładniej gdzie się ona zaczyna i gdzie kończy. Podczas zawodów na punktach kontrolnych zawodnicy mają zapewnioną wodę niegazowaną oraz napój izotoniczny, odpowiednią proteinową przegryzkę np.: banan, baton lub kanapki. Mogą również skorzystać z rzeczy, które wcześniej przekazali organizatorom. Na mecie uczestnicy mają zagwarantowany obiad oraz przejazd na metę, aby szybciej dotrzeć do miejsca noclegowego. Wieczorem może odbywać się impreza na zakończenie, podczas której mogą oni zapoznać innych uczestników albo po prostu odprężyć się i uczcić swój wynik.

Dlaczego warto wziąć udział w biegu rzeźnika?

Bieg rzeźnika to doskonała okazja, aby urozmaicić sobie tę pasję sportową oraz wykonać trening w innych okolicznościach niż w mieście. Wyścig pozwala również na rozpoczęcie przyjaźni na całe życie. Uczy samodyscypliny, zaparcia i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Poza tym jest to wspaniała przygoda.