Poznaj top4 zegarków dla biegacza!

Do biegania nie potrzebujemy wiele sprzętu. Jednak im bardziej profesjonalnie chcemy do tego podchodzić, warto zainwestować w gadżety, które ułatwią nam uprawianie sportu. Jednym z nich jest zegarek dla biegacza. Oto zestawienie czterech polecanych przez nas sprzętów, które powinieneś mieć.

Zegarek Garmin Foreruner 35

Pierwszą naszą propozycją jest niedrogi zegarek, nad którym powinny pomyśleć osoby początkujące, które nie chcą jeszcze wydawać dużej sumy pieniędzy na sprzęt do biegania. Nasza propozycja to zegarek do biegania posiadający GPS. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ dzięki niej możemy sprawdzić, czy na pewno przebywamy odpowiednią trasę. Dodatkowo można sprawdzić szybkość, z jaką się przemieszczamy.

Kolejną jego funkcją to mierzenie tętna na nadgarstku, możliwość wyświetlania powiadomień z telefonu oraz sterowanie muzyką, co podczas treningu może być naprawdę przydatne. Kupując go, możemy liczyć na kilka profili sportowych: jazda na rowerze czy cardio. Będzie monitorować również bieganie nie tylko na zewnątrz, ale również w pomieszczeniu.

zegarek dla biegacza

Sunno 5

Ten zegarek to już nieco droższa opcja, bo można go zakupić za ponad 1000zł. Jest niewielki i nie trzeba go często ładować. Nada się nie tylko dla biegaczy, ale również dla pływaków lub kolarzy. Posiada GPS i daje możliwość śledzenia aktywności przez 24 godziny na dobę. Śledzi naszą aktywność oraz jakość snu. Posiada 80 trybów sportowych i podaje statystyki. Podaje nam również wskazówki, które są dostosowane do nas. Nie jest dotykowy, ale w niczym to nie przeszkadza.

Polar Grit X

To zegarek dla biegaczy, którzy są już bardziej zaawansowani i chcą inwestować w swoją karierę sportową. Kosztuje on powyżej 2000zł, więc ma bardzo duże powodzenie wśród profesjonalistów. Jest wodoszczelny i wytrzymały, czyli żadne warunki atmosferyczne nie będą mu straszne. Posiada więcej funkcji, niż poprzednicy.

Również jest wyposażony w GPS, ale posiada jeszcze cyfrowy kompas, co przyda się osobą trenującym w terenie. Może mierzyć na puls i posiada wysokościomierz. Przy włączeniu wszystkich funkcji jego bateria wytrzyma trzy dni. Wyłączając je, będzie nam służył przez tydzień. Monitoruje bieganie z góry i w dół, może prowadzić nas po wybranej trasie i posiada wiele programów treningów.

Sunnto 9 Baro

Ten zegarek to brat Sunno 5. Jednak posiada on zdecydowanie więcej możliwości niż poprzednik. Wiele osób mówi, że jest to jeden z lepszych zegarków dla biegaczy. Można go kupić za około 1800zł. Posiada szafirowe szkło, które jest odporne na zarysowania, co jest doskonałą opcją, dla osób, które wykonują treningi w różnych miejscach.

Posiada duże przyciski, jednak można obsługiwać go również za pomocą dotykowego ekranu. Posiada GPS i nawigację. Będzie nas prowadzić przez wybrane punkty. Daje możliwość zapisywania i udostępniania trasy innym. Dodatkowo posiada barometr i może mierzyć wysokość. Mierzy nam tętno i obciążenie. Pokazuje, jaka jest pogoda i jest wodoodporny do 100 metrów.