Recenzja butów do biegania Inov-8 Terraclaw

Bieganie to wyjątkowy sport, ponieważ możemy zacząć go uprawiać bez żadnego sprzętu oraz kondycji. Jednak później, gdy chcemy stać się bardziej zaawansowani w tej dziedzinie, warto zakupić odpowiednie produkty, które poprawią jakość naszych treningów. Rzeczą, o której warto pomyśleć to buty do biegania Inov-8 Terraclaw.

Czym kierował się producent projektując Inov 8 Terraclaw

Opis tych butów warto rozpocząć od przybliżenia sylwetki ich projektanta. Zainteresował się podologią i rozmawiał z wieloma ekspertami od anatomii, aby stworzyć funkcjonalne obuwie. Zdecydował on, że jego produkty mają odzwierciedlać postęp technologiczny oraz zachęcać biegaczy swoją formą. Istotne jest to, aby buty spełniały swoją funkcję, a nie to, aby posiadały wiele atrakcyjnych wstawek, które często nie są wysokiej jakości. Tworzenie Inov-8 Terraclaw zostało dokładnie przemyślna. Z pewnością dlatego odniosły one taki sukces i wiele osób decyduje się na ich zakup.

recenzja butów Inov

Technologiczne rozwiązania w butach Inov 8 Terraclaw

Te buty posiadają bardzo wiele technologicznych rozwiązań, które zaraz postaramy się przytoczyć. Przede wszystkim według producenta, jeśli zamontuje się rozcięgno stopy, to odbicie podczas biegania będzie bardzo sprężyste. Właśnie za to w tym obuwiu odpowiada Dynamic Fascia Band, który dba nie tylko o wyżej wymienioną sprężystość, ale również o to, aby zgromadzona energia podczas lądowania została wykorzystana podczas kolejnego odbicia.

Buty Inov-8 Terraclaw posiadają szerokie kopyto, dzięki któremu noga, podczas biegania ma więcej luzu. Pozwala to na nie odczuwanie bólu, gdy puchną nam stawy i mięśnie. Mimo tego stopa jest doskonale ustabilizowana. Bez znaczenia na warunki, w których biegamy, nie odczujemy tego luzu. Producent zdecydował się również na polimerowe wstawki, które mają stabilizować śródstopie, nazywa się to Ray – wrap. Łączy się to z X-lock, który  jest charakterystycznym X na cholewce buta. Stworzono go z elastyczny pasów, które podczas biegania mają „chwytać” naszą stopę. Buty są obtoczone gumą, dzięki czemu nasze palce nie odczują bólu, gdy uderzą w nie kamienie czy inne elementy podłoża.

Podłoże buta posiada odpowiednie zęby, dzięki którym doskonale wybijają się w podłoże o różnej twardości. Jest to możliwe dzięki kształtowi wypustek oraz techonologii Dual-C. Są to dwa tworzywa, z których stworzona jest podeszwa buta. W tym przypadku występuje czarna i niebieska guma. Ta pierwsza ma za zadanie chronić nasze nogi przed niebezpiecznymi elementami podłoża, po jakim biegamy np.: patyki. Niebieska guma jest miękka, co powoduje, że but doskonale będzie przyklejać się do ziemi. Powoduje to, że Inov-8 Terraclaw doskonale sprawdzi się w każdym terenie.

Ogólna ocena Inov-8 Terraclaw

Inov-8 Terraclaw to zdecydowanie buty dla profesjonalistów, którzy wymagają wiele od sprzętu. Jak widać, producent dokładnie wymyślił, jak mają one działać, co sprawia, że mogą się sprawdzić każdemu. Chociaż pewnie wszyscy biegacze wiedzą, że to co odpowiada jednemu, może nie być dla drugiego.