Poranny jogging, czyli zastrzyk energii na cały dzień!

Bieganie to jeden z popularniejszych sportów, ponieważ można uprawiać go wszędzie, o każdej porze dnia i nocy i nie wymaga od nas specjalistycznego sprzętu, w który, w szczególności początkujący, nie chcą inwestować. Ten sport daje wiele korzyści i warto zastanowić się nad jego regularnym uprawianiem.

Dlaczego warto biegać rano?

Poranny jogging da nam wiele pozytywnych efektów, które znacząco zmienią nasze funkcjonowanie. Po bieganiu będziemy bardziej radośni. Ten proces przyspiesza proces produkowania się endorfin i adrenaliny w naszych organizmie. Dzięki temu pozytywna energia zostanie z nami przez kilka godzin. To spowoduje, że nasz dzień będzie przyjemniejsi, a my będziemy pozytywnie nastawieni i więcej rzeczy będziemy mogli zrobić.

Kolejnym powodem, dla którego warto się zdecydować na uprawianie tego sportu, jest poprawa bicia serca. Poranny jogging zmniejszy nasze szanse na zawał, a dodatkowo wzmocni ten organ. Bieganie sprawi, że nasz metabolizm będzie szybszy. Dzięki czemu przez cały dzień będziemy spalać więcej kalorii. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i wysmuklić naszą sylwetkę.

Dodatkowo ta dyscyplina sprawi, że będziemy mieć mocniejsze stawy i mięśnie. Dzięki temu będziemy mieć mniejsze prawdopodobieństwo nabawienia się kontuzji lub przeciążenia. Jeśli codziennie rano będziemy wstawać i uprawiać jogging wzmocnimy naszą psychikę. Będziemy mieć większą pewność siebie, przez co będziemy czuć się lepiej.

jogging

Jak zacząć biegać rano?

Zrobienie czegoś rano przed wyjściem do pracy czy szkoły brzmi jak coś całkowicie niemożliwego. Niektórzy myślą, że tak właśnie jest. Jednak jeśli ma się odpowiednie chęci, może się to udać. Co robić, aby wykształtować w sobie nawyk do porannego joggingu? Pierwszą naszą propozycją jest znalezienie osoby, która będzie z nami biegała. Nic tak nie motywuje, jak to, że gdzieś ktoś na nas czeka. Wtedy nie będziemy mieć chęci, aby wyłączyć budzik i iść dalej spać. Po prostu wstaniemy i pójdziemy biegać.

Dodatkowo jeśli uprawiamy sport z kimś, można się łatwiej motywować i jest większe wsparcie, co również pomoże nam utrwalić ten poranny nawyk. Kolejną rzeczą, o którą warto zadbać, aby bieganie z rana było dla nas przyjemniejsze, to zadbanie o odpowiednią ilość snu. Powinniśmy się wyspać, ponieważ dzięki temu nie tylko wczesne pobudki będą łatwiejsze, ale również będą nam się regenerować mięśnie, a my będziemy bardziej wypoczęci.

Wystarczy położyć się wcześniej spać i przekształcić swój zegar biologiczny. Jeśli chcemy uprawiać poranny jogging, warto ustawić sobie budzik na końcu pokoju. Dzięki temu, żeby go wyłączyć będziemy musieli podnieść się z łóżka i otworzyć oczy, a nie wyjąć rękę spod kołdry i go wyłączyć. Wtedy już będziemy obudzeni i szkoda będzie nam się znowu położyć. Bardzo motywujące będzie monitorowanie swoich efektów. Jeśli będziemy wiedzieć, co już osiągnęliśmy, bieganie będzie zdecydowanie przyjemniejsze.